Apex Legends’ta yeni sezonun başlamasına sayılı günlerin kalmasıyla birlikte Respawn Entertainment, oyuncuları 3. Sezon’a hazırlamak ve heyecanlandırmak adına 3. Sezon Tanıtım Fragmanı ardından oynanış videosu da yayınladı.

Yayınlanan oynanış videosunda yeni gelecek olan World’s Edge haritasını daha yakından görme fırsatı elde ediyoruz. Harita, erimiş ısıların ve kimyasal buzulların buluştuğu yeni bir Apex Legends haritası olacak.

Yeni harita World’s Edge, dinamik ve çevreyle etkileşim içine girebildiğimiz ilk harita olacak. Haritanın belirli bir alanını vagon ile dolaşmak mümkün olacak ve bu vagon ile oyunculara çarpabilirsiniz.

Trenden korkuyorsanız; haritada bulunan su çatlaklarını kullanarak, kuşlar gibi uçmaya hazır olun.

Yeni sezonun gelmesiyle birlikte oyuna Crypto adlı yeni bir karakter daha ekleniyor. Crypto, Koreli usta bir hacker ve hayatta kalma konusunda oldukça uzman. Yanında dolaştırdığı Drone ile avlarını havadan tespit edebilir veya alanı gözetleyebilir.

Yeni Sezon demek, yeni Battle Pass ve ödüller demek. Bu sezonun ödülleri, yeni gelecek olan haritanın temasına uygun ödüller verecek; buz ve ateş temalı kozmetik ürünler ve silah kaplamaları.

Aşağıdan 3. sezona dair paylaşılan oynanış videosuna ulaşabilirsiniz.

3. Sezon’a iyi hazırlanın, zorlu bir sezon sizleri bekliyor!

Apex Legends 3. Sezon, 1 Ekim itibari ile PC, PS4 ve XBOX ONE platformlarında başlayacak.