Apex Legends’ın dosyalarında bulunan bulgulara göre, Apex Legends’a çapraz platform desteği gelmesi artık çokta uzak bir fikir gibi görünmüyor.

Çapraz Platform veya Çapraz Eşleşme olarakta bilinen bu sistem, PC, Playstation 4 ve Xbox One platformlarını bir araya toplayan bir sistemdir ve bu sayede arkadaşlarınız hangi platformda olursa olsun, hiçbir sınırlama olmadan birbirinizin odasına katılıp, oyunu beraber oynamanıza izin verir. Çapraz Platform desteğinin gelmesiyle birlikte hem oyuncu sayısı çoğalacak hem de oyuna çok büyük bir etkisi olacak.

Bu sistemi ilk olarak Epic Games kullanıp, sonuna kadar destek çıktı. Bütün platformları birleştirmesi ve bu sistem üzerine çok fazla destek vermesi oyun endüstrisine yeni bir soluk getirdi ve artık oyuncular ve yapımcılar bu sistemi standart olarak görmek istiyor.

Apex Legends’ı geliştiren Respawn Entertainment, Haziran ayında EuroGamer’a verdiği bir röportajda çapraz platform desteğine sıcak baktıklarını fakat çok fazla efor ve zaman gerektiren bir şey olduğunu dile getirmişti. Haberin başında dediğimiz gibi, oyun dosyalarında ortaya çıkan bulgular sayesinde çapraz platform nihayet gelecek gibi.

Oyun dosyalarının içinden çıkan bulgulara aşağıdan gözatabilirsiniz:

Çapraz Platform desteğinin oyuna ne zaman ekleneceği maalesef şu anlık bilinmiyor ve Respawn Entertainment tarafından da resmi bir açıklama yok fakat umuyoruz ki çok fazla beklemeyeceğiz. Ekim veya Kasım gibi gelecektir.