Battle Royale oyunların vazgeçilmez modu tartışmasız herhangi bir arkadaşınızla beraber oynayabildiğiniz Duo yani ikili modu. Piyasada aktif olan ve şu zamana kadar çıkmış bütün Battle Royale oyunlarının hepsinde Duo modu bulunuyor ve bulundu. Battle Royale oyunları için resmen şart haline gelmişti çünkü kimse tanımadığı oyuncularla dörtlü veya üçlü oyuna girmek istemiyor. Takımlar koordine olmuyor, herkes birbirinden alakasız yerlere gidiyor, trolleyenler bile olduğu için arkadaşı olmayanlar hiç bulaşmıyor bile.

Apex Legends, takım oyununa çok önem verdiği gibi kendini diğer Battle Royale oyunlarından rahatça sıyırdı. İlk defa gördüğümüz ping sistemi, arkadaşınız tamamen düşse bile onu tekrar kaldırabilmeniz, çok hızlı oyun yapısı, her karakterin kendine has yetenekleri olması gibi oyun mekanikleriyle çoğu oyuncunun ilgisini çekmişti.

Fakat oyunun tek eksiği tabii ki de Duo moduydu. Çünkü Apex Legends’ın sadece Squad modu var ve standart olarak üç kişi ile oyuna başlıyorsunuz. Sebebi de açıkladığımız gibi; takım oyunu yapısıyla öne çıkan bir oyun Apex Legends. Hala Duo modunun oyuna ne zaman kalıcı olarak ekleneceğine dair bir bilgi bile olmasa da Duo modu, 5 Kasım tarihinden itibaren oyuna sınırlı süreli etkinlik olarak gelecek.

Resmi Apex Legends Twitter hesabı üzerinden yapılan duyuruya aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Arkadaşınızı kapın ve beraber savaşmaya hazır olun!